Лејкерс ги надиграа Феникс, Јута подобро од Бруклин

31

Лидерот на Западот во НБА лигата, тимот на Лос Анџелес Лејкерс и второпласираната Јута Џез забележаа победи над своите ривали во натпреварите одиграни ноќта меѓу вторник и среда.

Резултати:
Индијана – Оклахома сити 111:85
Филаделфија – Кливленд 98:97
Мајами – Детроит 117:108
Чикаго – Њујорк 120:102
Денвер – Атланта 121:125
Феникс – ЛА лејкерс 115:123
Јута – Бруклин 119:114
Сакраменто – Портланд 107:99.

ИСТОЧНА КОНФЕРЕНЦИЈА

АТЛАНТСКА ДИВИЗИЈА

1. Бостон 8 1 .889 –
2. Филаделфија 7 3 .700 1 1/2
3. Торонто 7 3 .700 1 1/2
4. Бруклин 4 6 .400 4 1/2
5. Њујорк 2 9 .182 7

 

ЦЕНТРАЛНА ДИВИЗИЈА

1. Милвоки 7 3 .700 –
2. Индијана 7 4 .636 0 1/2
3. Кливленд 4 6 .400 3
4. Чикаго 4 7 .364 3 1/2
5. Детроит 4 8 .333 4

 

ЈУГОИСТОЧНА ДИВИЗИЈА

1. Мајами 7 3 .700 –
2. Атланта 4 6 .400 3
3. Шарлот 4 6 .400 3
4. Орландо 3 7 .300 4
5. Вашингтон 2 6 .250 4

 

ЗАПАДНА КОНФЕРЕНЦИЈА

СЕВЕРОЗАПАДНА ДИВИЗИЈА

1. Јута 8 3 .727 –
2. Денвер 7 3 .700 0 1/2
3. Минесота 6 4 .600 1 1/2
4. Портланд 4 7 .364 4
5. Оклахома Сити 4 7 .364 4

ПАЦИФИЧКА ДИВИЗИЈА

1. ЛА Лејкерс 8 2 .800 –
2. ЛА Клиперс 7 3 .700 1
3. Феникс 6 4 .600 2
4. Сакраменто 4 6 .400 4
5. Голден Стејт 2 9 .182 6 1/2

ЈУГОЗАПАДНА ДИВИЗИЈА

1. Хјустон 7 3 .700 –
2. Далас 6 4 .600 1
3. Сан Антонио 5 5 .500 2
4. Мемфис 3 7 .300 4
5. Њу Орлеанс 2 8 .200 5

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.