Спорт

Лејкерси го претрпеа најубедливиот пораз во нивната историја

Лејкерси го претрпеа најубедливиот пораз во нивната историја

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска:

Далас – ЛА Лејкерс 122:73,
Торонто – Феникс 103:115 и
Минесота – Денвер 111:108.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 38-6 (победи-порази), Сан Антонио 34-9, Хјустон 34-13, ЛА Клиперс 29-16, Јута 29-16, Оклахома Сити 25-19, Мемфис 26-19, Денвер 18-25,…

Пласман Источна конференција: Кливленд 30-12 (победи-порази), Торонто 29-16, Бостон 26-17, Атланта 26-18, Вашингтон 23-20, Шарлот 23-21, Индијана 22-21, Чикаго 22-23.