Лек кој ги уништува клетките на рак

Овој рецепт е за лекување на целиот организам. Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, го обновува имунолошкиот систем, го чисти црниот дроб, бубрезите, системот за излачување, а го прочистува и дигестивниот систем од патогена микрофлора.

Ја подобрува работата на мозокот и го зајакнува помнењето, чува од инфаркт и ги лекува лицата кои го имаат тоа веќе преживеано. Многу помага и при борба против сите видови карцином. Исто така, ова е идеално средство против воспалени зглобови, а ја регулира и телесната тежина..

Потребни состојки:

400 гр из’ртено жито (пченично)
15 лимони (најдобро непрскани)
12 цели главици лук
1 кг мед
400 гр ореви

Подготовка:

Подготовка на из’ртената пченица: Во чиста стаклена тегла ставете 400 гр пченица, па дополнете ја со вода и оставете да стои преку ноќ. После 10-12 часа, преку чиста крпа истурете ја водата, добро измијте ги зрната и процедете ја печницата преку газа.

Исцедената пченица оставете ја во тегла – после 24 часа ќе изрти.

Сомелете ги заедно изртената пченица, оревите и исчистените чешниња од главиците лук. Сомелете 5 лимони со кора и сето заедо измешајте го во емајлиран сад. Од останатите лимони исцедете го само сокот и мешајте го со останатата смеса додека не стане хомогена. Потоа додадете го медот и мешајте со дрвена лажица, па истурете ја мешавината во тегли кои ќе треба да ги чувате во фрижидер. После 3 дена лекот ќе биде готов за консумирање.

Дозирање:

Земајте по 1-2 супени лажици 30 минути пред појадок, пред ручек, пред вечера и пред спиење. Консумирајте ја оваа смеса додека не ја истрошите целата доза. За борба против ракот овој лек се зема на секои 2 часа.

За превентива земајте ја дозата еднаш годишно.

Тие што го консумирале овој лек велат дека истиот гарантира здравје и долг живот, ја чува свежината на телото, младоста и енергијата. Причина за тоа е што ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јаглехидрати и билни масти. Ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди.

Идивиди.мк

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.