Левица: Приватизирање на Македонски железници е евтин обид за полнење на Буџетот

287
Ќе се гради пруга од Кичево до Лин
Ќе се гради пруга од Кичево до Лин

Приватизирање на Македонски железници, според политичката партија Левица, е евтин обид за краткотрајно полнење на буџетската каса преку продажба на нешто, кое пред се, не е нивно за продавање.

Реакцијата на партијата доаѓа по изјавата на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески дека Владата размислува за приватизирање на Македонски железници.

-Политиката на распродажба на секое јавно добро мора да престане, сметаат од Левица.

За денес напладне Левица најави прес-конференција на која ќе ги образложи причините поради кои партијата е против приватизација на железницата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.