Лишен од слобода Ј.Д.(20) од Албанија

49

На 11.10.2020 во 14.00 часот во Струга од полициски службеници од ОВР Струга бил лишен од слобода Ј.Д.(20) од Р.Албанија, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење на службени дејствија“, казниво согласно чл.382 став 3 од Кривичниот законик. По насока на Јавен обвинител лицето е задржано во Полициска станица Струга за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.