Ливерпул го донесе голманот Адријан

31

Откако резервниот голман Симо Мињоле замина во белгиски Клуб Бриж, водството на Ливерпул брзо најде замена, ангажирајќи го шпанскиот голман 32-годишниот Адријан.

Адријан доаѓа во Ливепрул како слободен игра откако ова лето му истече договорот со Вест Хем, во кој мина шест сезони. Во тимот на „Редсите“, ќе биде замена за бразилскиот голман Алисон Бекер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.