Локализиран пожарот кај Охис – сообраќајот се пренасочува поради безбедносни причини

Пожарот во кругот на фабриката ОХИС е локализиран. Еден од пожарникарите кои се справувале со пожарот е однесен на Клиниката за токсикологија, бидејќи му се слошило од вдишаниот чад.

Од Инспекторатот за животна средина информираат дека не постои опасност за здравјето на луѓето и животната средина.

Од безбедносни причини, но и за пристап на противпожарните екипи, сообраќајот по булеварот „Борис Трајковски” кон населбата Драчево е затворен и се пренасочува кон други локални патишта.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.