Лоренс Е. Стриклин денеска во Македонија

93

Денеска во посета на Македонија е заменик секретарот за комуникации и информации на Mинистерството за трговија на САД, Лоренс Е. Стриклин.

Како што најави Министерството за информатичко општество и администрација Стриклинг, во тек на посетата, ќе има средба со министерот за информатичко општество и администрација, Иво Ивановски, и со амбасадорот на САД во Македонија, Пол Волерс.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.