Лоша ноќ за НБА екипите од Лос Анџелес

12

Двете екипи од Лос Анџелес доживеаја порази на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта меѓу понеделник и вторник.

Лејкерс загуби по шести пат оваа сезона во дербито со Деневер, додека Клиперс по слабото второ полувреме беше поразен од Оклахома.

Резултати:
Бостон – Шарлот 119:93
Милвоки – Индијана 117:89
Оклахома – ЛА клиперс 118:112
ЛА лејкерс – Денвер 104:128.

Со 27 победи и четири порази најдобар тим во досегашниот дел од првенството е Милвоки, следува Лејкерс со 24-6, Бостон има 20-7, Торонто и Мајами се со биланс 21-8, Деневер има 20-8.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.