(ВИДЕО) Лудница на улиците во Лондон: Општа тепачка меѓу Ерменци и Азербејџанци

161

Околу 150 Азербејџанци организираа протест пред амбасадата на Ерменија во Лондон, но потоа се појавија и претставници на ерменската дијаспора.

Амбасадата на Азербејџан соопшти дека потоа следел судир меѓу двете страни.

Азербејџанците кои живеат во Лондон носеа знамиња од својата земја, а се собраа за да ги осудат дејствијата на Ерменија на границата со нивната држава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.