Луис Суарез четири месеци надвор од терените

21

Уругвајскиот напаѓач на Барселона, Луси Суарез, најмлаку четири месеци ќе биде надвор од терените, поради операција на менискусот на десното колено, објави каталонскиот клуб.

Уругваецот во неделата го оперирал коленото, а првичните прогнози се дека најверојатно оваа сезона за Суарез е завршена.

Во четвртокот во полуфиналето од шпанскиот Суперкуп против Атлетико Мадрид, Суарез играл под инекции, а тоа само ја влошила состојбата на неговото колено, па била неопходна итна операција.

Во досегашниот дел од сезоната Суарез постигна 14 погодоци во сите натпреварувања.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.