Лука Дончиќ стана татко: Ќеркичката доби име кое e популарно и во Македонија

Ѕвездата на Далас маверикс и еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Лука Дончиќ, стана татко и прекрасната вест веднаш ја сподели на социјалните мрежи.

Дончиќ и Ана Марија Голтес станаа родители на ќеркичката Габриела.

Лука Дончиќ и Ана Марија Голтес се познаваат од нивната 12-годишна годишна возраст, неколку години подоцна стапија во врска, а во јули годинава се верија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.