Лукаку се уште не е подготвен за тренинзи со националниот тим

Белгискиот фудбалски репрезентативец Ромелу Лукаку сè уште е надвор од тренинзите со националниот тим.

Како што забележува „Football Italia“ повикувајќи се на белгиските медиуми, напаѓачот сè уште е заздравува од повредата и вежба во салата. Сепак, утре Лукаку заминува во Кувајт на тренинг камп со белгиската репрезентација.

Напаѓачот го одигра својот последен натпревар за Интер на 29 октомври, излегувајќи во 68. минута на натпреварот против Сампдорија (3:0) во италијанскиот шампионат.

На Светското првенство во 2022 година, Белгија првиот натпревар ќе го одигра против Канада на 23 ноември.