Лукаку се врати во Милано, насмевката кажува се (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку се враќа во старата средина и ќе потпише за италијанскиот вицешампион Интер.

Тој прави кам-бек во тимот од Милано по само една сезона, а неговото пристигнување привлече многу внимание, интерес, а говорот на неговото тело, неговата насмевка јасно покажуваат колку е среќен и задоволен што одново ќе го носи дресот на „нероаѕурите“.

Зделката меѓу Интер и Челси се очекува наскоро да биде објавена или поточно откако Белгиецот ќе ги заврши сите оние стандардни процедури, прегледи и слично.

https://twitter.com/marifcinter/status/1542005444511670272?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1542005444511670272%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fsport%2Ffudbal%2Flukaku-se-vrati-vo-milano-negovata-nasmevka-se-kazuva-video%2F