Лупевска: Луѓе од власта заедно со една телевизија земаат рекет од фирми

3836

Снежана Лупевска Созан во вечерашното интервју со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски изјави дека во медиумите има натписи каде што одредена група заедно со одреден медиум рекетира бизнисмени  и сопственици на хотели.

Има написи дека постои група одредена блиска до власта која рекетира сопственици бизнисмени,газди на хотели заедно со  одреден медиум, тоа се шпекулации но меѓутоа  дали вие како опозиција имате сознание, вели Лупевска.

Мицкоски додаде дека тој првиот го обелоденил овој случај пред македонската јавност но дека до ден денешен се уште нема никаква правна разрешница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.