Маџир Маало утре без вода

21

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје,  по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека:

на ден 17.09.2021 година (петок), поради уличен дефект ф-80 мм на „Раде Јовчевски Корчагин“ 15, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од нас. Маџир Маало.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот во општина Центар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.