Мајка си го пријавила синот во полиција – откако полицајците слушнале што сакал да му направи на семејството го привеле!

На 23.05.2023 во 19.15 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода С.Л.(40) од с.Желино-тетовско, кој претходно бил пријавен од неговата 64- годишна мајка дека во домот агресивно се однесувал и упатувал закани по нејзиниот и животот на други членови на семејството.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.