(VIDEO) Мајсторски гол на Аријан Адеми во Будимпешта

47

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми донесе голема радост за Динамо Загреб на реванш средбата против Ференцварош.

Адеми во 16. минута ја затресе мрежата на домашниот тим и донесе голема радост за хрватските фанови на трибините во Будимпешта.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.