Мадона на удар на критиките – го копира изгледот на Мерилин Монро (ФОТО)

709

Мадона заработи бројни критики откако позирала како Мерлин Монро, а на една од фотографиите дури и ја пресоздаде сцената на нејзината смрт.

Фотографот Стивен Клајн ја фотографирал 63-годишната пејачка за насловната страница на V Magazine, а инспирацијата ја нашол во најновите фотографии на актерката ММ која починала на 36-годишна возраст.

На една од фотографиите се гледа како Мадона лежи на кревет со лицето свртено кон душекот, а на ноќната маса се гледаат шишиња со апчиња.

„Поради некоја морбидна и морничава причина, Мадона одлучува да ја пресоздаде смртната постела на Мерлин Монро“, напишал еден од многуте критичари.

„Уф. Одвратно и несоодветно“, додал друг.

Многумина го критикувале и претераниот фотошоп.

„Не сум против уредување фотографии, но Мадона не изгледаше вака дури и кога имаше 12 години“, „Кој е ова?“, „Би било убаво да се види како навистина изгледа нејзиното лице“, се само некои од коментарите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.