Магла и ниска облачност наутро – попладне сончево, температурите до 13 степени

Наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 1, а максималната ќе достигне од 8 до 13 степени.

Скопје претпладне ќе има појава на магла и ниска облачност, а попладне сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до   -3, а максималната ќе достигне до 8 степени.

Продолжува периодот на стабилно време. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, поради што ќе се задржи постудено.