Магла на неколку патни правци

Поради магла намалена видливост има на неколку планински превои низ државата, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

На патниот правец Тетово-Попова Шапка видливоста е од 30 до 50 метри, на Страцин од 100 до 150 метри, на планинскиот превој Стража од 100 до 150 метри и на планинскиот превој Плетвар до 50 метри.

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива во зимски услови по влажни коловози, а на некои повисоки места има остатоци од кашест снег на коловозот по интервенцијата на дежурните служби на „Македонија пат“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.