Магла на патиштата Неготино-Демир Капија, Ресен-Битола и Прилеп-Битола

Намалена видливост поради магла има на патните правци Неготино-Демир Капија од 20 до 30 метри, Ресен – Битола 50 метри и Прилеп-Битола од 50 до 100 метри, соопштија од ЈП Македонијапат.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.