Мајами пред и по ураганот Ирма (ВИДЕО)

Видео снимка на која се гледа како Мајами изгледаше пред и по ураганот Ирма покажува колкава штета е направена во тој град на Флорида.

Улиците се поплавени, искорнети се стебла, уништени се далекуводи, поради што четири милиони луѓе останаа без електрична енергија.

Поплавен е и најголемиот аеродром на Флорида.

Метеоролозите се’ уште предупредуваат на појава на невреме во местата која ги уништи Ирма.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.