12 C
Skopje
понеделник, септември 21, 2020

Мајка станала од спиење и го нашла своето бебе починато

193

Мајка од Скопје го нашла своето три недели старо бебе починато откако станала од спиење.

-На 11.01.2018 година во 10.07 часот во Единицата за информации и команда Скопје, А.С. пријавила дека во нејзиниот дом на ул. „Брсјачка Буна“ во Скопје, кога станала од спиење околу 09.30 часот забележала дека нејзиното три недели  старо бебе не давало знаци на живот, односно починало, се вели во полицискиот билтен.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.