Мајката на Том Круз мистериозно исчезна

113
Мајката на Том Крус мистериозно исчезна
Мајката на Том Крус мистериозно исчезна

Сите светски медиуми се преполни со веста за исчезнувањата на мајката на еден од најбогатите светски актери Том Круз. Веќе неколку месеци никој не стапил во контакт ниту ја видел Мери Ли Соут (78).

Никој не ја видел мајката на славниот актер по нивниот заеднички појадок во сеинтолошкиот центар во Лос Анџелес.

Според таблоидите, можеби членовите на сеитолошката црква, кон која таа се приклучила во 2007 година,  од Том Круз ја кријат информацијата за исчезнувањето на неговата мајка.
Според таблоидите, можеби членовите на сеитолошката црква, кон која таа се приклучила во 2007 година, од Том Круз ја кријат информацијата за исчезнувањето на неговата мајка.

Мари која живеела заедно со Том во неговата вила на Беверли Хилс, се преселила во Белмонт Вилиџ , во близина на сеинтолошкиот центар. Но, нејзиниот стан веќе подолг период е празен, што ги загрижи нејзините роднини и пријатели.

Според таблоидите, можеби членовите на сеитолошката црква, кон која таа се приклучила во 2007 година,  од Том Круз ја кријат информацијата за исчезнувањето на неговата мајка.

Во американските медиуми се шпекулира дека сеитолошката црква ја киднапирала Мери Ли Соут, бидејќи таа сакала да ја напушти оваа црква. Дури се шират гласини и дека мајката на актерот е мртва.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.