Македонија денес ќе ги дознае противниците за СП 2022 година

Денес репрезентацијата на Македонија ќе ги добиe противниците во квалификациите за Светското првенство 2022 година.

Ждребот за квалификациите ќе започне во 18:00 часот и ќе оди во директен пренос на МРТ, а Македонија за овој ждреб се најде во четвртиот шешир, па сигурно нема да добиеме лесна група.

Еве како изгледаат сите шешири.

ШЕШИР 1: Белгија, Франција, Англија, Португалија, Шпанија, Италија, Данска, Хрватска, Германија, Холандија

ШЕШИР 2: Швајцарија, Полска, Шведска, Велс, Австрија, Украина, Турција, Србија, Словачка, Романија

ШЕШИР 3: Русија, Република Ирска, Норвешка, Унгарија, Чешка, Шкотска, Исланд, Северна Ирска, Финска, Грција,

ШЕШИР4: МАКЕДОНИЈА, Босна и Херцеговина, Словенија, Црна Гора, Алабанија, Бугарија, Израел, Луксембург, Грузија, Белорусија.

ШЕШИР 5: Ерменија, Кипар, Фарски Острови, Азербејџан, Естонија, Косово, Казахстан, Литванија, Летонија, Андора

ШЕШИР 6: Молдавија, Малта, Лихтенхштајн, Гибралтар, Сан Марино

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.