Македонија ќе ја бодриме преку Македонската телевизија!

72

Македонската ракометна репрезентација, ќе ја бодриме преку пренос на македонската телевизија.

Светското првенство оваа година се игра во Катар.

Првиот натпревар на Македонија е денеска, првенството го отвораат Екипет и Чиле со почеток од 18 часот.

Македонија првиот натпревар го игра на 14-ти (четврток) против Шведска од 20.30 часот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.