7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021

Македонска ракометна репрезентативка позитвна на Ковид-19 во Романија

73

Македонската репрезентативка, член на Глорија Бузау од Романија, Елена Ливриниќ е единствената позитивна на Ковид-19 во екипата, јавуваат медиумите во Романија.

Тестовите биле извршени во понеделник, Ливриниќ  е позитивна на Ковид-19 и ќе оди во карантин.

Ливриниќ  од Рапид Букурешт се пресели во Глорија Бузау, настапуваше и за ЦСУ Данубиус во Македонија кариерата ја започна  во Металург.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.