20.3 C
Skopje
понеделник, јуни 24, 2019

Македонските одбојкари се пласираа на Европско првенство

37

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва оствари историски успех пласирајќи се на Европското првенство за првпат.

Нашата репрезентација ја совлада селекцијата на Унгарија со 3:0 во сетови во натпреварот кој се одигра во СРЦ Кале.

Европското првенство ќе се одржи од 13 до 29 септември годинава за прв пат во четири земји домаќини, Белгија, Франција, Холандија и Словенија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.