Македонските ракометари ѝ гостуваат на Хрватска

Македонската машка ракометна репрезентација вечерва со дуел против домаќинот Хрватска го почнува настапот на меѓународниот турнир „Кроација куп 2023“ во рамки на подготовките за претстојното Светско првенство.

Како што јавија хрватските медиуми, салата „Жатика“ во Пореч, која има капацитет од 3.700 седишта, е целосно распродадена за гостувањето на избраниците на селекторот Кирил Лазаров.

Натпреварот е со почеток во 20:15 часот, а македонската репрезентација во истиот термин в сабота ќе го одигра и вториот натпревар на „Кроација куп“ против Израел.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.