Македонските ракометарки ја пречекуваат Србија

228

Женската ракометна репрезентација на Македонија вечер од 19 часот ја пречекува Србија во натпревар од второто квалификациско коло за пласман на ЕП Франција 2018.

„Црвено-жолтите“ во првото коло загубија на гостувањето во Шведска со 38:26, но покажаа напредок во играта, посебно во офанзивниот дел, па со поцврста одбрана може да се надеваат на подобар резултат.

Србинките во првата рунда беа убедливи против Фарски Острови (36:20) и како фаворит влегуваат на денешната средба.

Натпреварот ќе се одигра во СРЦ „Кале“ во Скопје, а влезот за посетителите ќе биде слободен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.