Макрон гаѓан со јајца, напаѓачот е уапсен (ВИДЕО)

44

Едно лице е приведено откако кон францускиот претседател Емануел Макрон фрлило јајце, пренесуваат медиумите во светот.

Инцидентот наводно се случил во градот Лион на југот на Франција. Лицето е приведено веднаш, пренесуваат француските гласила.

Инцидентот не е прв од ваков вид за францускиот претседател, кој се соочи со силни критики во последните месеци поради економијата и ограничувањата поврзани со коронавирусот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.