Макрон во Белград ќе го чуваат 4.000 српски специјалци и Легијата на странци

202

Четири илјади специјалци на српската полиција и армија ќе се грижат за безбедноста на францускиот претседател Емануел Макрон за време на неговиот престој во Белград следната недела.

Безбедноста, протоколот и мерките ќе бидат на највисокото можно ниво. Францускиот претседател ќе го чува систем кој е наречен „непробоен дијамант“, а овој систем нуди заштита на секој агол во секој момент.

Макрон во Белград ќе пристигне во понеделник, без својата сопруга Брижит.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.