Малчески: Дали вработувањето на снаатa на Русковска во МНАФ е причина за опструкциите во истрагата за ‘Рекет’

200

Снаа за брат на обвинителката Вилма Русковска од пред некој месец е вработена во МНАФ со плата од околу 2.000 евра, тоа ли е причината што ја опструира истрагата за Рекет?, прашува универзитетскиот професор Самоил Малчески.

 

Дали тоа е причината што Русковска ја опструира истрагата за рекет од преку 20 милиони евра?, прашува Малчески.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.