Мали „тајни“ на големите мајстори – Научете како најдобро да „ракувате“ со пенис

557

Жената која знае како да ракува со машкоста на својот маж дефинитивно е жена за која сонува речиси секој припадник на посилниот пол. Па, зошто да не станете една од нив.

Ако сакате да го возбудите, почнете додека е облечен

За почеток треба да знаете дека одложувате на директен контакт уште повеќе ги возбудува мажите и ја зголемува желбата за секс.

Благ притисток со врвовите на прстите по неговиот пенис што под пантолоните полека се крева, ќе го излуди целосно. Внимавајте да носи нешто комотно, бидејќи во спротивно ќе му биде многу тесно.

Направете воведен потег кој што ќе го воодушеви – полека извлекувајте го неговиот пенис. Иако го видел илјада пати досега, многу ќе му се допадна глетката кога првпат ќе го извадите од пантолоните.

Бидете внимателни – еден допир со пантентот ќе го омекне за момент! Галете го со еден прст влечејќи ја кожичката од врвот кон дното. Секој дел од неговото тело ќе се возбуди.

Навлажнете го

Сега е целосно цврст, црвен и подготвен за понатаму. Ова е момент кога го „испалува своето оружје“ – пресемената течност што е директно влажнење. За да ја користите својата природна течно за подмачкување соберете малку плунка во устата. Поминете со раката преку усните и оставете ја на прстите. Потоа навлажнетете го пенисот за да доживее прво чувство на влажен допир од вашите прсти.

За влажноста да остане подолго, имајте при рака некој лубрикант. Можете да го нанесете директно на пенисот или прво намачкајте го на рака и потоа галете го.

Мали трикови

Научете уште некои движења за да станете вистински виртуоз на рачното задоволување на својот маж. Колку е чувствителен вашиот клиторис, толку е чувствителен и врвот од неговиот пенис, поради тоа не смеете да бидете груби. Водете сметка како се однесува и дали е пречувствителен.

Обидете се да го фатите пенисот под коренот и проверете дали ќе сака да го повлечете нагоре кога ќе биде подготвен да ејакулира.

Истотака, бидете подготвена дека неговата кожа е многу тенка, нежна и чувствителна. Најдобро е да користите некој лубрикант. А, кога вас ќе ве заболи рака, едноставно заменете ја или направете пауза и дајте му еден длабок, влажен бакнеж галејќи го во исто време.

Поза која одговара

Колку вие ќе се чувствувате удобно, толку ќе му биде и нему.

Која и поза да ја одберете, уверете се вашите раце да можат слободно да се движат. Вообичаената поза е да легнете пред него, но и работата одозгора ќе го остави без здив.

„Јавнете го“ така што ќе имате целосна контрола. Можете да се потпрете на своите нозе или на неговите или да се спуштите на колена пред него, додека тој е во стоечка положба.

Лежете зад него и трудете се неговите движења да наликуваат на вашите. Нека тој ги рашири нозете над вашата глава така што ќе може да си игра со вашите гради додека вие орално го задоволувате. Седете еден спроти друг и галете го додека заедно гледате еротски филм.

Набљудувајте ги неговите движења и задолжително барајте да ви дава насоки бидејќи сепак на сите мажи не им се допаѓаат истите работи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.