Мало девојче нападнато со тврд предмет во Аеродром

На 24.11.2021 во 19:05 часот во СВР Скопје, Б.В.(28) од Пробиштип пријавила дека околу 18:50 часот пред зграда на подрачјето на Аеродром, нејзината малолетна ќерка била физички нападната со тврд предмет од М.Ф.(24).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.