Мало девојче нападнато со тврд предмет во Аеродром

На 24.11.2021 во 19:05 часот во СВР Скопје, Б.В.(28) од Пробиштип пријавила дека околу 18:50 часот пред зграда на подрачјето на Аеродром, нејзината малолетна ќерка била физички нападната со тврд предмет од М.Ф.(24).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.