Малолетничка исчезна од Јавна установа за згрижување на деца

На 02.03.2023 во 15:00 часот во Полициската станица Карпош, од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека од домот се оддалечила нивната штитеничка И.П.(17).

Според пријавата, таа и претходно се оддалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.