Малолетничка со остар предмет ја повредила помалата сестра во тетовско

Малолетничка од тетовско село синоќа била донесена во тетовската Kлиничка болница со повреди од остар предмет и други повреди по телото.

-По преземени мерки било утврдено дека повредите и ги нанела нејзината повозрасна сестра, исто така малолетничка, по нивна претходна расправија и физичка пресметка, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.