Малолетници нападнати во средно училиште во Центар

На 02.03.2023 во 17:30 часот во СВР Скопје, Б.Р.(18) од Скопје пријавил дека во средно училиште на подрачјето на Центар, каде учи, тој и негов соученик биле физички нападнати од две лица.

Според пријавата, еден од напаѓачите имал остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.