Малолетник имал гушење со плин, итно пренесен во медицинска установа

50

На 25.03.2022 околу 20:30 часот во ОВР Дечево било пријавено дека за укажување лекарска помош во медицинска установа бил пренесен малолетник од с.Чифлик, делчевско, поради гушење со плин во својот дом, на кој бил приклучен бојлер.

Се работи на расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.