Малолетник нападнат во Арачиново: Му нанеле исеченица на раката, па го ограбиле

На 26.07.2023 околу 03:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Арачиново, скопско, три лица од кои едниот имал остар предмет, нападнале малолетник од Арачиново.

При нападот, му нанеле исеченица на раката, по што му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.