Малолетник од Битола нападнат на фудбалско игралиште

56

Во Полициското одделение Велушина, вчера во 12 часот, Ј.П.(50) од с.Бистрица, Битолско, пријавил дека на 20.04.2021 околу 16.30 часот на фудбалско игралиште во с.Бистрица, неговиот малолетен син бил физички нападнат од В.П..

Се работи на расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.