Малолетно девојче е пронајдено на Бит пазар, а се бараат нејзините родители

448

Малолетно девојче е пронајдено на Бит пазар, а се бараат нејзините родители.

На социјалната мрежа Фејсбук е објавена нејзина фотографија, а во моментов се наоѓа во Полициска станица.

-Драги пријатели, ова дедте беше пронајдено на Бит пазар во Скопје. Детето во моментот се наоѓа во Полициската станица „Бит пазар“, се вели во објавата во која се бара помош за да се лоцираат родителите на девојчето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.