Малолтеник се здобил со тешки телесни повреди, паднал со „хамачи“

Малолетник од Кичево кој управувал мотор „хамачи“ паднал на коловоз и се здобил со тешки повреди. На 23.05.2024 во 21.50 часот во ОВР Кичево била пријавена несреќа на улицата Маршал Тито кај крстосница со ул.Борис Кидрич во Кичево.

Тешките телесни повреди се констатирани Медицинскиот центар Кичево.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево.