„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

30

Реал Мадрид е подготвен за последната офанзива за трансферот на суперersвездата во Париз-Сен Жермен, Нејмар, пренесува шпанска „Марка“.

Според изданието, „белите“ за Бразилецот ќе понудат сума од 165 милиони евра плус играчот од средниот ред Хамес Родригез, кој Реал Мадрид гоцени на околу 50 милиони.

Претходно Интер и Наполи беа заинтересирани за Хамес, но понудите на италијанските клубови не беа прифатени од Реал Мадрид. Во исто време, новиот предлог на Реал за Нејмар ќе биде последен.

Доколку ПСЖ одбие, Мадрид ќе крене раце од напаѓачот, барем до следниот трансфер прозорец. Францускиот клуб е повеќе заинтересиран за вклучување на напаѓачот Винисиус и дефанзивецот Рафаел Варан во договорот, но Реал нема да се раздели со овие играчи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.