Марко Јариќ ја тужи Лима, бара 30 милиони долари отштета

Кошаркарот Марко Јариќ поднел тужба против поранешната сопруга Адријана Лима и бара отштета од 30 милиони долари поради тоа што ја прекинал успешната кариера поради неа.

Манекенката неодамна поднесе барање за развод од кошаркарот Марко Јариќ, кој веднаш поднел противтужба и од бразилската манекенка бара отштета.

Познатата бразилска манекенка Адријана Лима и поранешната НБА ѕвезда Марко Јариќ се венчаа во 2009 година. Според Форбс, ова ќе биде развод тежок околу 210 милиони долари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.