Маск најави аудио и видео повици на социјалната мрежа Х (Твитер)

Американскиот милијардер Илон Маск денеска објави дека на неговата социјална мрежа Икс (Твитер) ќе бидат воведени видео и аудио повици.

„Ќе работи на iOS, Android, Mac и PC уреди. Нема да биде потребен телефонски број. X ќе биде глобален директориум“, напиша Маск. Тој додаде дека сетот од тие опции ќе биде „уникатен“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.