Маскирани разбојници испразнија казино во Велес

89

Вооружени и маскирани разбојници украле околу 2.000 евра од казино во Велес.

Двајца маскирани и вооружени разбојници, синоќа, кратко пред полноќ го ограбиле казиното „Адмирал“ на улицата 8-септември во Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Разбојниците со огнено оружје им се заканиле на двете вработени и успеале да одземат околу 2.000 евра.

Со украдените пари тие избегале во непознат правец, полицијата работи на нивно пронаоѓање.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.