Масовниот убиец Коста побарал фризер да му ја среди косата – не му се допаѓа како изгледа!

Момчето-убиец Коста Кецмановиќ, кој го изврши масакрот во ОУ „Владислав Рибникар“ кога уби девет ученици и еден чувар, е сместен на опсервација и психијатриско лекување во здравствена установа. Како што дознава порталот Република.рс, Коста откако бил примен во установата неколку пати го менувал однесувањето, но она што го побарал вчера ги оставило лекарите во шок.

Имено, Коста Кечмановиќ побарал да повикаат некој да му ја скрати косата.

“Повикај некој да ми ја скрати косата! Не ми се допаѓа како изгледам”. Сите беа шокирани – вели добро информиран извор за порталот Republika.rs.

Покрај новиот изглед, Кота постојано прашува кога ќе им пристап до компјутер и видео игри.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.