Маж прободен со нож во скопска кафеана

418

Едно лице било прободено со нож во градите во тепачка што рано утрово се случила во кафеана на улицата „50-та Дивизија“ во Скопје.

Како што информираат од МВР, Н.Ѓ., утрово во 04.10 часот пријавил дека во угостителски објект на улица „50-та Дивизија” во Скопје настанала тепачка помеѓу две групи од гостите при што некои од учесниците имале ножеви.

Лицето Д.А. (34) од Скопје се здобило со убодна рана во пределот на градите, по што е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза”.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.